Lyžovačka v Austrálii

Znie to neuveriteľne, ale je to naozaj reálne – mám to odskúšané. Lyžovačka v Austrálii však prevetrá vašu peňaženku, ak sa nechcete o tento zážitok ukrátiť dá sa to aj lowcostovou cestou ktorú sme zvolili my.

Lyžiarské strediska Perisher a Thredbo sanachádzajú v Kosiuzsko National parku. nachádza sa tam najvyšší bodAustrálie Mt. Kosiuzsko 2228m.

Ako prvé vám odporúčam pozrieť si stránku Groupon, kde sa často dá nájsť zľavový kupón na požičanie výstroje. My sme si tu našu požičiali v Monster depot požičovni a vďaka kupónu sme mali výbavu v cene 100$ za polovicu. Ak nemáte zimné oblečenie, nerobte si starosti všetko sa dá v tejto požičovni, ktorá je skvelo zorganizovaná požičiať.

Náš snežný itinerár vyzeral nasledovne:

PIATOK: Sydney – Canberra

Vzhľadom nato, že sme v piatok ešte poctivo pracovali, prvú noc sme strávili v hlavnom meste v Canberre, ktoré je zo Sydney vzdialené cca 4 hodinky. Prespali sme v moteli IBIS.

SOBOTA: Canberra – Jindabyne – Perisher

V sobotu ráno sme už s nedočkavosťou prefrčali cez Canberru do Jindabyne, kde sme si v požičovni vyzdvihli výstroj a ubytovali sa v hoteli, v ktorom sme plánovali stráviť noc zo soboty na nedeľu.

Vystrojený sme sa presunuli do Perisher rezortu, kde sme chceli začať naše snehové dobrodružsto na bežkách. Bežecké trate sú iba v rezorte Perisher rovnako ako požičovňa bežiek. Tie vám požičajú v požičovni Wilderness Sports, ktorá je priamo v rezorte kúsok od všetkých bežeckých trás. Nachádza sa v informačnom centre kde sú aj toalety takže vystrojiť sa, nebude žiaden problém.

Bežeckých trás je na výber niekoľko od 2,5 km po 10km.

Po bežkách sme mali čas na rýchli oddych a šup na večerné lyžovanie. AJ napriek tomu, že sme nemali ideálne počasie, podmienky na lyžovanie a kvalita snehu bola fantastická.

ROZPOČET:

Hotel IBIS Canberra – 30AUD/na osobu

Hotel Lake Jindabyne – 95AUD na osobu

Požičanie bežiek – 45AUD na osobu

Lyžiarská výstroj – 100AUD na osobu – s kupónom z Grouponu 50 zľava

Večerné lyžovanie 45AUD na osobu

National park pas 29AUD na auto